Zaključek Popoldnevov na Gradu 2013/14

Zdi se, kot da bi šele pred kratkim vstopili v novo šolsko leto, pa smo že prišli do njegovega zaključka. Tudi Popoldneve na Gradu smo prostovoljci, skupaj z otroki in njihovimi starši, lepo pospremili v počitniški »odmor«. V torek, 17. junija smo se ob 15h zbrali prostovoljci z otroki, da smo pospravili prostor in se pripravili na srečanje. Ob 17h se je začelo zares. Tokrat smo izkoristili priložnost za predstavitev knjige Dva bela laboda, ki so jo kot poročno darilo prostovoljcema Petri in Patriku ustvarili otroki in prostovoljci. Med branjem odlomkov in prikazom otroških umetnin so nam kitaristi pokazali letos pridobljeno znanje. Sledila je podelitev zahval prostovoljcem – kar lepo število se nas je nabralo!

Večera s tem še ni bilo konec – sledil je še najbolj aktivni del: Lov na zaklad. Družine so se razdelile v 5 skupin in na otočkih, razporejenih po Mirenskem Gradu, z zagnanostjo, modrostjo in iznajdljivostjo zbirale pisane rožice. Na koncu smo ugotovili, da najlažje zmagujemo, če držimo skupaj in tako smo našli zaklad – čisto pravo gusarsko skrinjo! V njej pa presenečenje, v tej toploti več vredno kot vreča zlatnikov – sladoled. Ob bogato obloženi mizi smo se ustavili še na prijateljskem klepetu in igri.

Naj zaključim z besedami ene od prostovoljk: Otrokom želimo mirne, prijetne in aktivne počitnice. Želimo jim, da bi se jih trudili preživeti na tak način, da bodo po njih zadovoljni in veseli ter željni novega znanja!

A.V.