Ali se veseliš tega, da si stopil v odnos in se uprl skušnjavi?
Vesel sem:
Ko se potrudim za realnem pogled nase in na bližnjega, lažje ustvarjava pristno bližino. Ta nama pomaga, da se drug drugega veseliva in rasteva na poti k Bogu.
Se lahko tudi ti veseliš drugega?









Veseliti se drugega zame pomeni, da ga sprejemaš takega kot je in , da si znjim povezan v komunikaciji in v razumevanju. Najprej pa moraš biti v stiku sam s seboj, da lahko drugega razumeš in se ga veseliš, brez te poti ne moremo razumeti drugega in se ga tudi ne veseliti. Vsak odnos, ki ga uspemo zgraditi je pot k Bogu. Včasih se mi dogaja, da stvari od bližnjega ne razumem oz. jih nočem razumeti in potem nastane trma, kar povzroča žalost v odnosu, ko pa se uspem osočati z mojimi notranjimi občutki začne nastjati veselje, v tem trenutku tudi bližnji ve kaj se dogaja in kaj sam čutim in tako, si lahko podeliva razmišljanja. Bodisi v odnosu z mojo ženo, mamo ali prijatelji ter drugimi sorodniki. Ne pa pozabiti v te odnose uvajati tudi otroke.
Gorazd Lapanja