Izberite jezik:
header_duhovno_sredisce.jpgheader_zgodovina.jpgheader_cerkev.jpgheader_domov_2.jpgheader_druzinski_center.jpgheader_forum.jpgheader_gnidovcev_dom.jpgheader_samostan_lazaristov.jpgheader_vrt.jpg

3. postni teden - vprašanja za razmislek

Ni odgovorov
urednik
Odjavljen
Zadnjič prijavljen: 3 years 17 weeks od tega
Pridružen: 17.03.2010

Pokora odvzame Božjo kazen

Prav v tistem času je bilo v množici navzočih nekaj ljudi, ki so Jezusu pripovedovali o Galilejcih, katerih kri je Pilat pomešal z njihovimi žrtvami. Odgovóril jim je: »Mar mislite, da so bili ti Galilejci večji grešniki kakor vsi drugi Galilejci, ker so to pretrpeli? Povem vam, da ne. A če se ne spreobrnete, vas vse čaka enak konec. Ali pa onih osemnajst, na katere se je podrl stolp v Síloi in jih ubil, mar mislite, da so bili večji dolžniki kakor vsi drugi prebivalci Jeruzalema? Povem vam, da ne. A če se ne spreobrnete, boste vsi prav tako pokončani.« In povedal je tole priliko: »Nekdo je imel v svojem vinogradu zasajeno smokvo. Prišel je iskat sad na njej, pa ga ni našel. Rekel je svojemu vinogradniku: ›Glej, tri leta je že, kar hodim iskat sad na tej smokvi, pa ga ne najdem. Posekaj jo, čemú izčrpava zemljo?‹ Ta pa mu je odgovóril: ›Gospod, pústi jo še letos, da jo okopljem in ji pognojim. Morda bo napósled obrodila sad; če pa ne, jo boš posekal.‹« (Lk 13,1-9)

V evangeliju ljudje Jezusu prinašajo govorice o Pilatovem poboju in nesreči v Siloi. Jezus nas pred takimi praznimi pogovori svari. Ni se težko zgražati nad problemi in težavami drugih, težje pa se je sam spreminjati. Bog je potrpežljiv in čaka, kakor kmet na sadove na smokvi. Naj pogovori in molitev rodijo sadove tudi v nas.

1. Kaj je vsebina tvojih pogovorov? Kakšne sadove rojevajo v tvojem življenju in kako jih sprejemaš?

2. Kaj misliš, za kaj bi v molitvi lahko prosil Boga?