Naš prvi podvig mizarske delavnice

Kar nekaj fantov, ki so pred časom prihajali v dnevni center, sedaj redno svoj čas preživlja v sklopu programa Resettlement na Mirenskem Gradu. Tako se umaknejo od svojih starih navad in družbe. Trudijo se, da bi zaživeli bolj polno življenje, ki jim vrača dostojanstvo.

Radi poprimejo za delo, ki postaja vedno bolj njihovo. Trije na Gradu tudi živijo. Poleg vrta, njive in dveh velikih rastlinjakov, smo lansko leto uspeli urediti mizarsko delavnico, ki jo sedaj že pridno uporabljamo.

Pošiljamo vam nekaj fotografij o našem prvem večjem naročilu in delu mizarske delavnice, da se skupaj z nami poveselite. Za cerkev v Hrpeljah smo skupaj s fanti izdelali 14 klopi. Vse je naše delo: od varjenja železnega orodja, do oblikovanja lesenih desk in montaže v cerkvi.

Veselje in zadovoljstvo ob tem dogodku se vidi tudi na obrazih naših mojstrov.

Naj povemo še, da smo dobili že novo naročilo za dodatne klopi in druga naročila (okna, jedilne kote, sobe...).

Iskrena hvala vsem, ki nas podpirate pri našem delu - tako materialno, kot duhovno!