Pri sebi najdi konkretno skušnjavo, ko se v odnosu poslužuješ idealizacije bližnjega. Zakaj bližnjega idealiziraš?
Moja skušnjava je: S prijatelji pripravljamo nov projekt. Ko se pogovarjamo in zbiramo ideje sem raje tiho in čakam, saj drugi bolje in več ve, kako stvari izpeljati. Jaz sem itak nov pri tem …
Kaj pa je tvoja skušnjava?










V duhu tega, kar sem napisala pod pridigo, bi rada izpostavila naslednjo skušnjavo. Ne vem, če gre prav za idelaizacijo življenja, a za nerealen pogled nanj gotovo. Zdi se mi, kar nekako zažrta vame.
Pa res ne moreš ves čas razmišljat in vsemu sledit. Moraš tudi malo posanjarit ali obupovat na kavču s čokolado v roki. Kakšni dnevi so pač taki - malo odbluziš, pa se že pol naglihaš. Saj življenje ni tako, da moraš bit skoz vprežen. Imaš pravico, da se sklopiš. Če ne pregoriš!