K čemu te vabi Jezus? Kaj konkretno bi on naredil na tvojem mestu?
V evangeliju vidim:
Da se Jezus v celoti nasloni na svojega Očeta. Najprej tako, da odgovore išče v zapisani božji besedi, hkrati pa se tudi konkretno nasloni na Očeta. Ne išče rešitve v kruhu, ki bi si ga sam naredil iz kamnov, ker se zaveda, da potrebuje za svoje življenje Očeta tj. besede, ki pridejo iz božjih ust. Celo Jezus se ni zanesel na svojo pamet, ampak se v boju s skušnjavami samozadostnosti opre na božjo besedo.
K čemu pa tebe vabi Jezusov zgled?









V boju s skušnjavo, da bi podlegla strahovom in ne tvegala stopiti v odnos, me Jezus vabi, da bi se tudi sama v celoti naslonila na Očeta. Da bi se zavedala, da lahko le v Njem lahko v polnosti najdem to, po čemer hrepenim; popolno ljubezen in sprejetost. Se mi zdi, da se lahko umirim le v zavesti, da sem Njegova ljubljena hči. Tako mi ni potrebno iz odnosov bežati, kajti sama zase ne morem biti srečna. Obenem pa zmorem v odnosu z drugim iskati resnico in za njo stati, se ne prilagajati za vsako ceno le, če imam svojo ceno in "varnost" pri Očetu.
Želim si, da bi vsi zmogli bolj zaupati v Njegovo neskončno ljubezen do nas!