Svete stopnice

Prve svete stopnice na Gradu so bile zgrajene leta 1757 kot posnetek Svetih stopnic v Rimu.

Svete stopnice na Gradu so bile zgrajene leta 1757 po zgledu Svetih stopnic v Rimu. V času prve svetovne vojne so bile popolnoma uničene. Sedanje so bile sezidane leta 1931 po načrtih arhitekta Ivana Vurnika. Na sredini vsake od 28 stopnic so vstavljene relikvije svetnikov. Med drugo svetovno vojno so bile ponovno poškodovane. Obnovili so jih leta 1954. Na vrhu stopnic je božji grob z Jezusovim kipom, oltarno mizo in s fresko zasramovanega Jezusa, ki jo je leta 1966 naslikal Tone Kralj.